Přechod Vysokých Tater 2009

22.8. - 30.8.2009
Po týdenním odpočinku jsme se s Janou vydali na putování přes Vysoké Tatry. Cesta byla plánovaná relativně narychlo kdy po návratu z Krkonoš jsme se chtěli ještě někam podívat a myšlenka Tater, která tady byla už od začátku léta se stala skutečností. V pondělí jsem nakoupil mapy a začal plánovat. Při pohledu na server turistické mapy.sk, mě do očí praštil krásný hřeben Západních Tater který přechází až do Vysokých. Volba v tu chvíli byla naprosto jasná, zvolili jsme tedy přechod Vysokých Tater ze západu na východ.

Jizerky a Krkonoše 2009

10.-16.8.2009

Asi tak před rokem při absolvování našich jednodenních výletů mě napadlo že by mohlo být zajímavé uskutečnit více denní výlet a to konkrétně přechod hřebene Krkonoš. S touto myšlenkou jsem se nějakou chvíli zabýval a až letos na jaře jsem pomalu začal plánovat cestu. Věděl jsem že to není nic náročného a že se dá celý hřeben projít cca za 3 dny. 

Jak se blížil čas realizace tak jsem nakoupil mapy a začal přemýšlet jak si cestu zpestřit a hlavně protáhnout na celý týden. Vzhledem k tomu že loni na naší cestě Šumavou jsme se seznámili s Danem který nám řekl že Jizerky mají část kam příliš cyklisti nejezdí tak jsem se rozhodl že si ke Krkonošům připojíme ještě Jizerky a vzhledem k tomu že ty jsou relativně malé tak jsem naplánoval cestu Jizerkami z Kořenova na Smrk a zpět kdy jsem měl snahu cestu vézt také po hřebenech Jizerek. Plán byl tedy hotový, cesta naplánovaná, ubytování zamluvené, mohli jsme vyrazit. Na cestu Jizerkami se k nám ještě přidali naši kamarádi Ondřejka s Jirkou.

Aktuality

 • Nový cestopis

  29.8.2016
  Právě jsme se vrátili z cesty Balkánem od Bosny po Makedonii. V nejbližších týdnech spracujeme nasbíraný materiál a nachystáme reportáž. Během zimy se můžete těšit i na besedu.

   

 • Nový cestopis

  9.2.2016
  Připravujeme cestopis z přechodu Korsické GR20 a celkové návštěvě tohoto ostrova.

   

Besedy

 • Beseda o Rumunsku 22.3.2016
  Beseda o Rumunsku 22.3.2016

  Zveme Vás na další z řad cestovatelských besed, tentokrát bude příjemné vyprávění Romana Ulče o cestě do Rumunska.

Nahoru