Krkonoše 2012

11.-13.8.2012

Toto putování bylo pro nás s Janou odpočinkem po náročné cestě Beskydami, odkud jsme rovnou přijeli do Janských lázní, kde jsme se potkali s našimi kamarády Jirkou a Kačkou, Jirkou a Ondřejkou, kteří přijeli ráno z Prahy. K nám s Janou se ještě cestou v Hradci Králové přidala Jany kamarádka Zuzka, takže naše silná šestka byla posílena o dalšího člena. Počasí v tento den neslibovalo nic krásného, celou cesty z Valašského Meziříčí nám pršelo, ale doufali jsme, že to snad přejde. Přešlo ale až další den.

Beskydy 2012

4.-10.8.2012

Po dvou letech, kdy jsme se nikam nedostali, protože jsme museli zrekonstruovat dům nadešel konečně čas dalších výletů za krásami České republiky. Vzhledem k tomu, že jsme už nějakou dobu uvažovali o návštěvě Beskyd byla volba naprosto jasná. Nakoupil jsem tedy mapy pro naplánování cesty a protože jsou Beskydy dost malé tak jsem přidal k Beskydům i Javorníky a přechod jejich hřebene. Začínal se tedy rýsovat plán naší cesty a při pozorování map bylo rozhodnuto, přejdeme 3 ze 4 hřebenů v oblasti Beskyd a Javorníků. Při plánování cesty jsem vytýčil i místa přespání v horských chatách a také na místech, která mi podle mapy přišla vhodná na nocování v nějakém přístřešku apod. Místa na předpokládaný nocleh byla ovšem od sebe relativně daleko což dávalo tušit, že si dáme pěkně do těla, ale na druhou stranu nám tyto vzdálenosti pomohli naplánovanou cestu projít za 7dní. Při zamlouvání noclehu v chatě Slavíč mi řekli, že mají plno a nabídli mi přespání ve stanu někde na louce u chaty. Toto mě moc nepotěšilo, protože jsem původně stan brát nechtěl. Nedalo se tedy nic dělat, karty byli rozdány, cesta naplánovaná a teď už jen doufat že vyjde i počasí.

Aktuality

 • Nový cestopis

  29.8.2016
  Právě jsme se vrátili z cesty Balkánem od Bosny po Makedonii. V nejbližších týdnech spracujeme nasbíraný materiál a nachystáme reportáž. Během zimy se můžete těšit i na besedu.

   

 • Nový cestopis

  9.2.2016
  Připravujeme cestopis z přechodu Korsické GR20 a celkové návštěvě tohoto ostrova.

   

Besedy

 • Beseda o Rumunsku 22.3.2016
  Beseda o Rumunsku 22.3.2016

  Zveme Vás na další z řad cestovatelských besed, tentokrát bude příjemné vyprávění Romana Ulče o cestě do Rumunska.

Nahoru