Mrazivý Fagaraš (Rumunsko 2014)

15.-26.10.2014

Letos na podzim jsme chtěli vyrazit na Ukrajinu do Karpat, ale protože to tam je pořád nestabilní, nechtěli jsme riskovat nějaký konflikt, a hlavně pro klid rodiny jsme zvolili náhradní program. Rumunské pohoří Fagaraš mě lákalo přejít už pár let, proto jsem rád, že jsme se k tomu konečně letos dostali. Ještě stačilo zjistit nějaké podrobnosti a hurá do hor. Termín byl bohužel naplánován až na konec října, protože Jana neměla dřív dovolenou, takže jsme doufali, že počasí bude rozumné. Cestu do Rumunska a zpět jsme zvolili autem, jednak proto, že mě baví jezdit a jednak proto, že to vyšlo cenově stejně jako vlak, bylo to pohodlnější a byli jsme mobilnější. Také mě lákalo si projet Transfagarašskou silnici. Na počáteční odrazování od jízdy autem jsme nebrali zřetel a udělali jsme dobře. Hlášky tipu „rumunský řidiči jezdí bezhlavě“ nebo „auto vám tam ukradnou nebo zničí“ se ani v nejmenším nepotvrdili, ba naopak.

Z Braníka do Měchenic 2014

22.11.2014

Již delší dobu jsme chtěli navštívit Chuchelský háj a přilehlé okolí, ale protože samotný háj je malinký, využili jsme malebnosti okolní krajiny a prodloužili si tento výlet přes Radotínské údolí do Černošic, ze kterých nás zlákalo vystoupit k vysílači Cukrák a zakončit cestu v Měchenicích na nádraží.

Celý výlet jsme zahájili v Braníku na nádraží, odkud jsme se dostali přes Vltavu díky mostu Inteligence (Branický most).

Aktuality

 • Nový cestopis

  29.8.2016
  Právě jsme se vrátili z cesty Balkánem od Bosny po Makedonii. V nejbližších týdnech spracujeme nasbíraný materiál a nachystáme reportáž. Během zimy se můžete těšit i na besedu.

   

 • Nový cestopis

  9.2.2016
  Připravujeme cestopis z přechodu Korsické GR20 a celkové návštěvě tohoto ostrova.

   

Besedy

 • Beseda o Rumunsku 22.3.2016
  Beseda o Rumunsku 22.3.2016

  Zveme Vás na další z řad cestovatelských besed, tentokrát bude příjemné vyprávění Romana Ulče o cestě do Rumunska.

Nahoru