19. 12. 2015

Možná vás také občas před Vánoci napadne, že doma není vždy ta správná vánoční atmosféra a že byste ji chtěli zažít někde jinde. A protože jsme věděli, že Norimberk je se svými vánočními trhy v čase adventu krásný, využíváme volného víkendu před Štědrým dnem a vyrážíme se tam podívat. Je to kousek od Prahy, tak není co řešit.
Za slabé 3hodinky dorážíme před devátou hodinou na místo a parkujeme v parkovacím domě Sebalder Höfe v ulici Laufertormauer za rozumných 6 Eur, v dochozí patnáctiminutové vzdálenosti od centra. Na centrálním náměstí jsme opravdu brzo, vše se teprve probouzí a mezi řadami stánků je liduprázdno. V poklidu tedy procházíme trhem a postupně přecházíme z jednoho náměstí na druhé. Návštěvníků postupně přibývá. Nad centrem města ční norimberský hrad, kam se pomalu šplháme, abychom se mohli pokochat pohledem na celé centrum tohoto města. Je opravdu co obdivovat.

22.11.2014

Již delší dobu jsme chtěli navštívit Chuchelský háj a přilehlé okolí, ale protože samotný háj je malinký, využili jsme malebnosti okolní krajiny a prodloužili si tento výlet přes Radotínské údolí do Černošic, ze kterých nás zlákalo vystoupit k vysílači Cukrák a zakončit cestu v Měchenicích na nádraží.

Celý výlet jsme zahájili v Braníku na nádraží, odkud jsme se dostali přes Vltavu díky mostu Inteligence (Branický most).

1.5.2013

Na 1. máj předpověď počasí slibovala celkem pěkný polojasný den mezi dešťovými dny, a proto jsme se rozhodli, že si uděláme pěkný výlet opět do Brd, které nás od posledního výletu láká více poznávat.

Start byl jasný, opět v Dobříši na nádraží, ale přemýšlel jsem, kudy se vydat dál. Cest se nabízelo hned několik. Nakonec mě zaujala hřebenová cesta přes rozhlednu na Studeném vrchu a Plešivec do Lochovic a vlakem zpět domů.

Po sněhových nadílkách, které i v naší kotlině vydrželi docela dlouho, najednou vysvitlo slunce, výrazně se oteplilo a tak jsme našli volný den a vyrazili s Janou na letošní první procházku. Počasí slibovalo téměř jasno a vzhledem k tomu, že mě brácha nakazil Brdským bacilem, jsem naplánoval výlet právě do těchto končin. Cíl byl celkem jednoduchý, dojet vlakem na Dobříš a odtud pěšky až domu přes Brdský hřeben.Ranní výhledy z vlaku podpořené sluncem a modrou oblohou slibovali krásný zážitek.

Po téměř dvouleté odmlce v našich výletech, způsobenou rekonstrukcí našeho domu, jsme uskutečnili již loni naplánovanou cestu, tentokrát na kolech mezi Černošicemi a Berounem. Plán byl jasný, projet údolím kolem Berounky do zmiňovaného Berouna a zpět se svézt vlakem. Výlet to měl být nenáročný, protože terén na této trase je rovinatý a vzdálenost 26 km se dá na kole zvládnout v pohodě. Vše bylo tedy naplánováno, a protože jsme se domluvili také s našimi kamarády Jirkou a Kačkou, Jirkou a Ondřejkou, že pojedou s námi tak byl sraz domluvený v 8,30 u Jirky v Černošicích, odkud byl start naší cesty.

Aktuality

 • Nový cestopis

  29.8.2016
  Právě jsme se vrátili z cesty Balkánem od Bosny po Makedonii. V nejbližších týdnech spracujeme nasbíraný materiál a nachystáme reportáž. Během zimy se můžete těšit i na besedu.

   

 • Nový cestopis

  9.2.2016
  Připravujeme cestopis z přechodu Korsické GR20 a celkové návštěvě tohoto ostrova.

   

Besedy

 • Beseda o Rumunsku 22.3.2016
  Beseda o Rumunsku 22.3.2016

  Zveme Vás na další z řad cestovatelských besed, tentokrát bude příjemné vyprávění Romana Ulče o cestě do Rumunska.

Nahoru