Tyto webové stránky slouží k inspiraci pro všechny ostatní turisty a cestovatele, kteří, tak jako my, rádi objevují krásná místa naší planety způsobem co nejsvobodnějším a co nejnezávislejším. Během posledních cca 10ti let jsme s manželkou procestovali skoro celou Českou republiku, podstatnou část Slovenska a již několik let vyrážíme i za hranice těchto dvou zemí, do hor a volné krajiny, která nás láká, ale také do evropských metropolí za poznáním historie a zvyklostí dané oblasti. Během doby se k nám začali přidávat i naši kamarádi a kamárádi našich kamarádů a začali jsme mnoho výletů připravovat společně, ikdyž je fakt, že si pořád ze mě všichni okolo dělají srandu, že jsem vrchní Plánovač J Ano, přiznávám, cokoliv naplánovat mě baví a rád ležím v mapách a průvodcích. To je také důvod, proč vám rád pomůžu s organizováním jakékoliv cesty.

V roce 2014 jsme také rozšířili naši rodinu o mnohdy nezbytného cestovatelského společníka, kterým je nezničitelná Toyota Land Cruiser 78 (viz. Expediční cesty autem), která se v roce 2014 vrátila z cesty kolem světa. Proto pokud vás někoho láká podniknout cestu expedičního tipu někam na Sibiř, do Mongolska, Gruzie nebo třeba do Afriky, dejte vědět, tyto cesty také plánujeme a vždy jsme rádi, když můžeme vyrazit s dalšími spolucestovateli. A kdybychom náhodou nějakou cestu, kterou chcete podniknout, neměli zatím připravenou, můžeme si být navzájem inspirací a společně vymyslet i výlet dle tipu někoho z vás, protože já osobně nejradši cestuju a je mi vcelku jedno kam. Nejšťastnější jsem, když mám na zádech batoh nebo v ruce volant a před sebou několik týdnů dlouhou cestu, proto pokud chcete, můžu být i vaším průvodcem.

 

A protože jsem často slýchal od kamarádů, že by naše vyprávění z cest mohlo být zajímavé i pro cizí lidi, začal jsem naše zážitky vyprávět i na cestovatelských besedách a setkáních, pokud tedy chcete slyšet, co jsme prožili naživo, budu rád, když se přijdete podívat na nějakou připravovanou besedu nebo si mě třeba pozvete do vašeho cestovatelského klubu, ale i jinam.

Ahoj Roman

Aktuality

 • Nový cestopis

  29.8.2016
  Právě jsme se vrátili z cesty Balkánem od Bosny po Makedonii. V nejbližších týdnech spracujeme nasbíraný materiál a nachystáme reportáž. Během zimy se můžete těšit i na besedu.

   

 • Nový cestopis

  9.2.2016
  Připravujeme cestopis z přechodu Korsické GR20 a celkové návštěvě tohoto ostrova.

   

Besedy

 • Beseda o Rumunsku 22.3.2016
  Beseda o Rumunsku 22.3.2016

  Zveme Vás na další z řad cestovatelských besed, tentokrát bude příjemné vyprávění Romana Ulče o cestě do Rumunska.

Nahoru